Úvodní stránka Newsletter Jak šel čas s pánskými obleky

Jak šel čas s pánskými obleky

V dnešní době si oblek jednoznačně představujeme jako sako a kalhoty stejné barvy a ze stejného materiálu, občas spojené s vestou. Vždycky tomu tak ale nebylo.

 

Moderní dvoudílný či trojdílný oblek se objevuje až na počátku minulého století. Do té doby to byla aristokracie, kdo udával módní trendy a mužský oděv se mnohdy příliš nelišil od ženského – nechyběly punčochy ani paruky. Říká se, že to byl britský gentleman George Brummell, kdo stál za revolucí v mužském oblékání, když přišel s jednoduchými saky a kalhotami v plné délce.

 

 

Pravá revoluce však přišla s revolucí industriální a rozvojem techniky a vzdělanosti v 19. a 20. století, kdy aristokracie byla odsunuta do pozadí a uvolnila místo střední třídě. Mužské oblékání se najednou muselo přizpůsobit mnohem širšímu okruhu každodenních činností, od práce a cestování po večírky a formální příležitosti. Muži chtěli obleky, které jsou nenáročné, jednoduché, praktické a pohodlné. Svou velkou slávu oblek zažíval ve 20. letech minulého století v Americe. Stylové kombinace s klobouky, naleštěnými botami a dalšími doplňky nosily nejen hollywoodské filmové hvězdy, ale také gangsteři jako byl proslulý Al Capone, jehož styl vešel do dějin díky intenzivní pozornosti novinářů.

 

 

 

Dobře padnoucí oblek ušitý z kvalitních materiálů se postupem času stal symbolem úspěšného moderního gentlemana. Ačkoli prošel tento kus pánského oblečení za ta léta mnoha změnami a módními trendy, jeho základní smysl a účel zůstává nezměněn.

V Paco Romano sledujeme módní trendy, nové styly a nejnovější vývoj v módním průmyslu, abychom našim zákazníkům mohli poskytnout ty nejlepší služby, ale nikdy ne na úkor kvality. I když je značka Paco Romano světově známým výrobcem pánských oděvů, na českém trhu jsme nováčkem. Vyberte si některý z našich obleků a garantujeme vám, že jiný už nebudete chtít. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a sledujte nás na sociálních sítích, aby vám nic neuteklo.